
Hatással lenni a változó világban
Tags : élethosszig tanulás, kihívás, lifelong learning, Myles Downey, nemzetközi, sikeres vezetők, tanulás, társadalom, vezet?i coaching, vezetők, WBECS
Comments : 0
Milyen kihívásokat támaszt a XXI. század a vezetőfejlesztéssel szemben? Merre tart a coaching a nagyvilágban? Miért veszti gyakran hitelét a coaching a vállalati megbízók szemében? Érdemes-e minden fejlesztési igényhez coachinggal közelíteni?
Azt veszem észre, hogy időnként hajlamosak vagyunk innen, kishazánk szívéből megmondani a tutit a coachinggal kapcsolatban is. Mivel ez a fejlesztési forma Magyarországon is kezd népszerűvé és ismertté válni, a megbízói oldalról egyre több kérdés merül fel az alkalmazásával kapcsolatban. Mi lenne, ha ezek megválaszolására nem csak a hazai coachokat hívnánk segítségül, hanem a kérdéseinket olyan szaktekintélynek tennénk fel, aki közel három évtizedes, világszerte sok nagyvállalatnál szerzett tapasztalattal rendelkezik vezetői coachként?
Myles Downey, aki az első vezetői coaching ülését 1985-ben tartotta egy írországi vállalatnál, jövő pénteken, február 7-én Budapesten tart egynapos workshopot a Coaching Határok Nélkül szervezésében. Egy ilyen szaktekintély előadását meghallgatni és tőle kérdezni kihagyhatatlan tanulási lehetőséget jelent azoknak, akik komolyan veszik a coachingot.
Myles a coaching szakma egyik legnagyobb gondolkodója. Közvetlen közelről végigélte, ahogy ez az új szakma a semmiből egy egész iparággá nőtte ki magát. Nem csupán vezetői coachként aktív, hanem ő alapította az első kifejezett coach iskolát is a világon. Az „Effective Coaching” (Eredményes coaching) című könyve, amely 30 ezer példányban kelt el világszerte, alapmű a profi coachok számára.
Tapasztalatból mondhatom, hogy Myles karizmatikus és bölcs előadó: tavaly nyáron a WBECS (World Business & Executive Coach Summit) elnevezésű nemzetközi online konferencián két előadását is meghallgattam. Kritikus és realisztikus képet festett a világban tapasztalható trendekről, és nézőpontváltást sürgetett az általa „leragadt”-nak nevezett coach szakma részéről.
Erre számíthatunk tőle budapesti workshopján is. Megosztja velünk saját tapasztalatait arról, hogyan, milyen körülmények között működött a coaching korábban, és milyen új hozzáállásra lenne szükség a coachok oldaláról ahhoz, hogy a XXI. század új gazdasági és társadalmi kihívásai mellett is el lehessen érni coachinggal az ígért eredményeket.
Myles elegánsan tud kíméletlen és kritikus lenni. Az teszi igazán hiteles szakemberré, hogy vállalja provokatív álláspontját: a coaching jelen formájában gyakran hitelességét veszíti a megbízók szemében. Nekünk, akik a világra szeretnénk hatással lenni, kötelességünk kilépni a megszokott komfortzónánkból. Rugalmasan kell követnünk a körülmények alakulását, ha valódi változást akarunk elérni. Újra ki kell találni a coach szakmát.
Hogy néz ki a coaching a XXI. században? Aki hiteles választ szeretne kapni, jöjjön el Myles Downey workshopjára, és tegye fel neki azt a kérdést, ami leginkább foglalkoztatja a coachinggal kapcsolatban. Myles humora és közvetlen stílusa a garancia arra, hogy mindannyian választ fogunk kapni a kérdéseinkre. Szakmai hozzáértése pedig garantálja azt, hogy még sokkal több kérdés fog felmerülni bennünk…
Utat a Géniusznak - Coaching a 21. században. Myles Downey workshopja 2014. február 7-én a Coaching Határok Nélkül szervezésében angol nyelven, szinkrontolmácsolással. További információ a CHN honlapján.
Az élethosszig tartó tanulásról szóló korábbi blogbejegyzésemből kiderülhetett, hogy jómagam is a tanulás megszállottja vagyok – én ott leszek.